Beyşehir Masaj Elanaz

Beyşehir masaj Ayak bileği yaralanmaları, plantar fasit veya gün içinde işi veya bir başka nedenden dolayı ayakta zaman geçirmesi gereken insanlarda ayaklarda oluşan rahatsızlıkların tedavisi için, birçok hastalığın tedavisinde tamamlayıcı bir yöntem olarak kullanılan masaj yöntemi kullanılmakta. Refleksoloji adı verilen bu yöntem, ayak, bilek ve bacağa uygulanan bir yöntemdir.

Rejleksoloji masaj yönteminde terapiye başlamadan önce ayakların belli noktalarına çeşitli basınç yöntemleri uygulanır. Bu sayede hastanın nasıl tepki verdiği analiz edilerek sorun yaşanan bölgenin tespiti yapılmakta.

Beyşehir mutlu son hamam

Ayaklarda oluşan rahatsızlıkların yanı sıra, vücudun her bölgesine sinyal gönderen noktalar ayakların altında bulunduğu için diğer hastalıkların tedavisinde de bu yöntem sıkça kullanılmaktadır.

Ayak ve bacak ağrılarının tedavisinin yanı sıra refleksoloji masaj yöntemi; bel ve boyun fıtığı, migren, panik atak, düşük tansiyon, depresyon, kabızlık sorunu, çocuklarda veya yetişkinlerde alta kaçırma durumu, regl ağrıları, çeşitli eklem ağrıları, kireçlenme sorunu, astım hastalığı, enerji eksikliği ve sürekli yorgunluk durumu, bağışıklık sisteminin güçsüz olması ve madde bağımlılığının bulunması gibi birçok durumda tamamlayıcı tedavi yöntemi olarak kullanılmaktadır.