Karapınar Mutlu Son Masaj Zi̇şan

Karapınar mutlu son masaj Arapça ve Yunancadan türetilen bir kelimedir. Anlam olarak ise Arapçada dokunma anlamına gelir. Arapçanın ‘mass’ kelimesinden türetilmiştir. Yunancada ise ovma yoğurma anlamına gelmektedir. Yunancadan ise ‘massein’ kelimesinden türetilmiştir. Karapınar mutlu son masaj . Oldukça eski bir tarihi vardır ve günümüze kadar birçok farklı toplum tarafından farklı amaçlar için kullanılmıştır. Eski çağlara ait bulunan yazılı kaynaklarda bu işlem bir büyü olarak adlandırılmıştır.

Deriye ve deri altındaki tüm dokulara doğrudan etki eder. bu nedenle vücuttaki tüm kaslar ve iç organlara etki etmektedir. Ayrıca hasta veya yorulmuş olan bölgenin rahatlamasını sağlar. Eskiden sadece el kullanarak yapılsa da günümüzde teknoloji geliştiği için çeşitli elektrikli aletler ve tazyikli su ile de yapılabilmektedir.

Sadece hasta veya yorgun olan organa yapılmaz. Bazı insanların hiçbir sağlık sorunu bulunmasa bile masaj yaptırmaktadır. Çünkü bu işlem ruhen de rahatlatmaktadır. Psikolojik olarak tüm stresinizden uzaklaşmanızı ve sorumluluklarınızdan uzaklaşmanızı sağlar. Elin veya kullanılan aletin vücut üzerine baskı uygulaması veya çeşitli darbeler ile bölgeyi rahatlamasıyla yapılır.