Konya Kulu Masöz Bayan Mehpare

Konya kulu masöz bayan Binlerce yıldır hastalık tedavilerinde dokunma yöntemleri kullanılmıştır. Mısır, Hint ve Çin kaynakları dokunma yöntemlerinin hastalıkları önlemede, tedavi etmede ve yaralıları iyileştirmede son derece etkili ve yararlı olduğunu ortaya koyuyor.

M.Ö 2700 yılında Çin kaynaklarında ilk defa geçen masaj için, sabahları uyanınca kanı dinlendirmiş olduğu, vücudu rahatlattığı ve daha sakin düşünebilmeyi sağladığından söz ediliyor. Konya masöz bayan Yunan ve Roma doktorları için de oldukça öneme sahip olan bu tedavi yöntemi, Hipokrat’ın birçok kitabında da önemle vurgulanıyor. Konya kulu masöz bayan .

Özellikle ovuşturmanın gevşek eklemleri güçlendirdiğinden ve yırtılmaları önlediğinden söz eden bu kaynaklar, yapılacak işlemlerin oldukça yararlı olduğunu ortaya koyuyor. Hipokrat’a göre masaj sırasında yapılan sert ovma işlemleri uyarıcı görevi görüyor. Aşırı ovma işlemi ise zararlı olarak nitelendiriliyor. Bu işlemin kararında yapılması vurgulanıyor. Eskilerden bugüne dokunma yöntemleri geliştirilerek daha etkili bir hale getirilen masaj, artık modern doktorların önerdikleri bir uygulama haline geldi. Tedavi edici özelliği bulunan bu yöntemler çok sayıda hastalığı iyi edebiliyor ve insanların kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlıyor.