Konya Mutlu Son Masaj Leyli̇fer

Konya mutlu son masaj Polikistik Yumurtalık, yumurtalıklarda birçok benign kiste verilen isimdir. Bu kistler yumurtalıkların etrafında bulunan çok fazla yumurta hücresidir. Kist aramak korkutucu, ama iyi huylu çünkü çok fazla endişelenmenize gerek yok, tedavi edilebilir.

Konya masaj mutlu son

Genellikle 35 yaşın altındaki kadınlarda ve kızlarda görülür. Bu kistler hormonal nedenlerden kaynaklanır. Hipofiz bezi tarafından salgılanan LH ve FSH hormonları aşırı üretildiklerinde ortaya çıkar. Bu nedenle kadınlarda düzenli ovülasyon oluşmaz, bu nedenle adet düzensizlikleri oluşur. Menstrüel düzensizliğin bir sonucu olarak, erkek hormon hormonları salgılanan hormonlarda östrojene dönüşür ve böylece LH üretimini arttırır, yani kısır döngüsünde devam eder.

Konya masaj salonu

Polikistik over sendromuna bağlı olarak, kadınlarda saç büyümesi, akne oluşumu, bazı kadınlar aşırı kilolu ve insülin direnci vardır. Adet düzensizliği başlamışsa, iki dönem arasında en fazla 35 gün geçtiyse veya yılda 10 kattan az ise, saç büyümesinde bir artış varsa ve kilo artışı hızlanırsa, polikistik yumurtalıktan şüphelenilebilir. Bazı kan testlerinin, özellikle de testosteron hormonunun bakılması gerektiğinde yapılması gerekmektedir ve böbreküstü bezlerinin hormon seviyesinin, eğer yükseklik söz konusuysa, teşhis edilmesi de kolaydır. Ultrason’a bakıldığında kistleri tekrar görmek mümkündür. Hasta çocuk sahibi olmak istemiyorsa farklı bir tedavi uygulanır ve farklı bir tedavi uygulanır.

Konya mutlu son

Çocuk sahibi olmak istemeyen bir hasta için adet düzensizliği sorunu ortadan kaldırılır. Daha sonra saç büyümesi problemi çözülmeye çalışılır, antiandrojen tüylenmeyi önlemek için kullanılır ve hap ile tedavi edilir. Konya mutlu son masaj . Aşırı kilo alımı varsa, insülin direncini ortadan kaldırmak için diyet ve egzersiz programları ile zayıflama başlatılır. Çocuk sahibi olmak isteyen kadınlarda, insülin direncini düzenlemek ve yumurtlama yapmak gereklidir. Polikistik Over Sendromlu kadınlarda yumurtlama sağlamak için bazı ilaçlar uygulanır ve çocuklar temin edilir. Hastalığın varlığı doğru olarak tespit edildiyse ve tedavi edilirse, korkulacak bir tarafı olmayan bir hastalıktır.